SE1020023111111
SE1020023111111
TDK Haptic Feedback Products Overview
SE1020023111111
DigiKey Part Number
609-6576-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SE1020023111111
Description
CONN EDGE DUAL FML 200POS 0.026
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.026" (0.65mm) Black
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SE1020023111111 Models
Category
Features
Board Guide, Solder Retention
Manufacturer
Amphenol ICC (FCI)
Mounting Type
Surface Mount
Series
Termination
Solder
Packaging
Tray
Contact Material
Copper Alloy
Part Status
Active
Contact Finish
Gold
Card Type
Non Specified - Dual Edge
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Gender
Female
Contact Type
Cantilever
Number of Positions
200
Color
Black
Card Thickness
0.063" (1.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Number of Rows
2
Material - Insulation
Thermoplastic
Pitch
0.026" (0.65mm)