Image for DD24W7S300A00LF is not available
DD24W7S300A00LF
DigiKey Part Number
DD24W7S300A00LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD24W7S300A00LF
Description
CONN D-SUB RCPT 24POS VERT SLDR
Detailed Description
24 (17 + 7 Power) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector
Termination
Solder
Series
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish
Gold
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
300V
Contact Material
Brass
Mounting Type
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C