D25S93C6PA00LF
DigiKey Part Number
D25S93C6PA00LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D25S93C6PA00LF
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT PRESS
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
D25S93C6PA00LF Models
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C