D25S24A6PA00LF
DigiKey Part Number
D25S24A6PA00LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D25S24A6PA00LF
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
D25S24A6PA00LF Models
Category
Termination
Solder
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C