D25S13A4PA00LF
DigiKey Part Number
D25S13A4PA00LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D25S13A4PA00LF
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
D25S13A4PA00LF Models
Category
Termination
Solder
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.409" (10.40mm)
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C