20021321-00012C1LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Sullins Connector Solutions
In Stock: 219
Datasheet
Similar
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
12 Position Receptacle Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold
20021321-00012C1LF
DigiKey Part Number
20021321-00012C1LF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
20021321-00012C1LF
Description
CONN RCPT 12POS 0.05 GOLD SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
20021321-00012C1LF Models
Contact Finish Thickness - Mating
Flash
Packaging
Tape & Reel (TR)
Insulation Height
0.177" (4.50mm)
Connector Type
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Contact Type
Female Socket
Style
Board to Board
Number of Positions
Features
Pick and Place
Number of Positions Loaded
All
Applications
General Purpose, Industrial, Telecommunications
Pitch - Mating
Insulation Material
Plastic
Row Spacing - Mating
0.050" (1.27mm)