10132446-22LF
DigiKey Part Number
10132446-22LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10132446-22LF
Description
CONN PLUG HSG 22POS 3.00MM
Detailed Description
22 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.118" (3.00mm)
EDA/CAD Models
10132446-22LF Models
Row Spacing
0.118" (3.00mm)
Mfr
Mounting Type
Panel Mount
Fastening Type
Locking Ramp
Contact Type
Male Pin
Insulation Material
Thermoplastic
Number of Positions
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Pitch
0.118" (3.00mm)