10127716-20LF
10127716-20LF
10127716-20LF
DigiKey Part Number
609-4820-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10127716-20LF
Description
CONN RCPT HSG 20POS 3.00MM
Detailed Description
20 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.118" (3.00mm)
EDA/CAD Models
10127716-20LF Models
Category
Row Spacing
0.118" (3.00mm)
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Fastening Type
Latch Holder
Color
Black
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.118" (3.00mm)