10103592-0001LF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 10103592-0001LF |
Description | CONN RCPT USB2.0 MICRO B SMD R/A |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | USB - micro B USB 2.0 Receptacle Connector 5 Position Surface Mount, Right Angle; Through Hole |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 10103592-0001LF Models |
Category | Operating Temperature -30°C ~ 80°C |
Manufacturer Amphenol ICC (FCI) | Number of Ports 1 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current Rating (Amps) 1.8A per Contact |
Part Status Active | Voltage - Rated 100VAC |