Image for L77SDB25SOL2R210 is not available
L77SDB25SOL2R210
DigiKey Part Number
L77SDB25SOL2R210-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDB25SOL2R210
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Termination
Solder
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Contact Material
Phosphor Bronze
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C