L77DFAG15S1APN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 139
Datasheet
In Stock: 0
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 257
Amphenol CS (FCI)
Image for L77DFAG15S1APN is not available
L77DFAG15S1APN
DigiKey Part Number
L77DFAG15S1APN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DFAG15S1APN
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Copper Alloy
Flange Feature
Board Side (M3)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C