L777TSCG37POL2RM8 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
NorComp Inc.
In Stock: 38
NorComp Inc.
In Stock: 26
In Stock: 256
TE Connectivity AMP Connectors
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 849
Assmann WSW Components
In Stock: 951
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 186
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L777TSCG37POL2RM8
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L777TSCG37POL2RM8
DigiKey Part Number
L777TSCG37POL2RM8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L777TSCG37POL2RM8
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
L777TSCG37POL2RM8 Models
Category
Termination
Solder
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Board Lock, Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
600V
Number of Rows
2
Contact Form
Stamped
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Contact Material
Copper Alloy
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C