Image for L777DFDH50PTRM8 is not available
L777DFDH50PTRM8
DigiKey Part Number
L777DFDH50PTRM8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L777DFDH50PTRM8
Description
CONN D-SUB PLG 50POS PNL MT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Features
Board Lock, Grounding Indents
Voltage Rating
300V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C