L717TSAH15POL2 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 111
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 200
In Stock: 33
NorComp Inc.
NorComp Inc.
In Stock: 33
In Stock: 469
In Stock: 189
In Stock: 119
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L717TSAH15POL2
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717TSAH15POL2
DigiKey Part Number
L717TSAH15POL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717TSAH15POL2
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L717TSAH15POL2 Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Features
Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
600V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C