L717SDB25POL2C309 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 93
Datasheet
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 1 228
Datasheet
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 241
In Stock: 231
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L717SDB25POL2C309-ND
L717SDB25POL2C309-ND
L717SDB25POL2C309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717SDB25POL2C309
DigiKey Part Number
L717SDB25POL2C309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717SDB25POL2C309
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L717SDB25POL2C309 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C