L717HDBH44POL2RM8C309 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 1 470
Datasheet
44 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
L717HDBH44POL2RM8C309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717HDBH44POL2RM8C309
DigiKey Part Number
L717HDBH44POL2RM8C309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717HDBH44POL2RM8C309
Description
CONN D-SUB HD PLUG 44P VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L717HDBH44POL2RM8C309 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Board Lock, Grounding Indents
Voltage Rating
250V
Number of Positions
Color
Black
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C