L717DD50PAM4B
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717DD50PAM4B
DigiKey Part Number
L717DD50PAM4B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DD50PAM4B
Description
CONN D-SUB PLUG 50POS R/A SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L717DD50PAM4B Models
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.590" (14.99mm)
Features
Grounding Indents, Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D)
Brass
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C