L117DCFRAA37S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L117DCFRAA37S
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L117DCFRAA37S
DigiKey Part Number
L117DCFRAA37S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L117DCFRAA37S
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS IDC
Detailed Description
EDA/CAD Models
L117DCFRAA37S Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps)
5A
Connector Style
Features
Feed Through, Strain Relief
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
250V
Wire Gauge
26 AWG
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Contact Material
Phosphor Bronze
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C