FCE17B25SA440 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 322
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 702
Datasheet
In Stock: 3 979
EDAC Inc.
In Stock: 7
Assmann WSW Components
In Stock: 4 028
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 48
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 25
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
FCE17B25SA440
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
FCE17B25SA440
DigiKey Part Number
FCE17B25SA440-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FCE17B25SA440
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
EDA/CAD Models
FCE17B25SA440 Models
Packaging
Box
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.318" (8.08mm)
Number of Positions
Features
Board Lock, Filter
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C