S333025T-32.768K-X-R
DigiKey Part Number
2754-S333025T-32.768K-X-R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S333025T-32.768K-X-R
Description
XTAL OSC XO 32.7680 KHZ HCMOS
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S333025T-32.768K-X-R Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
36µA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-VDFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)