S312025-24.000-X-R
DigiKey Part Number
3997-S312025-24.000-X-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
3997-S312025-24.000-X-RCT-ND - Cut Tape (CT)
3997-S312025-24.000-X-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S312025-24.000-X-R
Description
XO 3225 HCMOS 24MHZ 1.2V
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 1.2V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.2V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
6mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)