C1E-25.000-8-3030-X-R
DigiKey Part Number
2754-C1E-25.000-8-3030-X-R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1E-25.000-8-3030-X-R
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±30ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
C1E-25.000-8-3030-X-R Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)