CA-DKCA1-152L1-ALI0
DigiKey Part Number
2057-CA-DKCA1-152L1-ALI0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA-DKCA1-152L1-ALI0
Description
COAX CBL U.FL MHF1 TO RP-SMA
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 to RP-SMA 1.37mm OD Coaxial Cable 5.984" (152.00mm)
Category
2nd Connector
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Plug, Right Angle
Manufacturer
Adam Tech
2nd Contact Gender
Female
Series
2nd Connector Mounting Type
Length
5.984" (152.00mm)
Cable Type
1.37mm OD Coaxial Cable
Style
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 to RP-SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
RP-SMA Jack
Frequency - Max
6 GHz