ABS07AIG-32.768KHZ-9-1-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ABS07AIG-32.768KHZ-9-1-T |
Description | CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32.768 kHz ±10ppm Crystal 9pF 80 kOhms 2-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ABS07AIG-32.768KHZ-9-1-T Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 80 kOhms |
Mfr | Operating Mode Fundamental |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Frequency 32.768 kHz | Supplier Device Package 2-SMD (3.2x1.5) |
Frequency Tolerance ±10ppm | Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm) |
Load Capacitance 9pF | Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) |