ABM3B-24.000MHZ-10-B-1-U-T
DigiKey Part Number
535-ABM3B-24.000MHZ-10-B-1-U-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ABM3B-24.000MHZ-10-B-1-U-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ABM3B-24.000MHZ-10-B-1-U-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM3B-24.000MHZ-10-B-1-U-T
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 10pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM3B-24.000MHZ-10-B-1-U-T Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)