ABM13W-32.0000MHZ-8-BH7U-T5
DigiKey Part Number
535-ABM13W-32.0000MHZ-8-BH7U-T5TR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ABM13W-32.0000MHZ-8-BH7U-T5CT-ND - Cut Tape (CT)
535-ABM13W-32.0000MHZ-8-BH7U-T5DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM13W-32.0000MHZ-8-BH7U-T5
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±7ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABM13W-32.0000MHZ-8-BH7U-T5 Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.2x1)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm)
Frequency Tolerance
±7ppm
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)