S-25A640A0A-J8T2UD is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Microchip Technology
In Stock: 2 974
Datasheet
Similar
Microchip Technology
In Stock: 82
Datasheet
Rohm Semiconductor
In Stock: 2 500
onsemi
EEPROM Memory IC 64Kbit SPI 5 MHz 8-SOP-J
S-25A640A0A-J8T2UD
DigiKey Part Number
1662-S-25A640A0A-J8T2UDTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-25A640A0A-J8T2UD
Description
IC EEPROM 64KBIT SPI 8SOP-J
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Memory Interface
SPI
Mfr
Clock Frequency
5 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Write Cycle Time - Word, Page
4ms
Part Status
Active
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
Memory Type
Non-Volatile
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)