S-19405H28A-K8T2U4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
ABLIC Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
ABLIC Inc.
In Stock: 87
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 88
Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 8-TMSOP
S-19405H28A-K8T2U4
DigiKey Part Number
1662-S-19405H28A-K8T2U4TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-19405H28A-K8T2U4
Description
WATCHDOG TIMER
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Reset
Active High
Manufacturer
Reset Timeout
8.7ms Minimum
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q100
Type
Watchdog Circuit
Mounting Type
Surface Mount
Number of Voltages Monitored
1
Package / Case
8-WSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width)
Voltage - Threshold
2.8V