S-13A1D11-A6T1U3
DigiKey Part Number
S-13A1D11-A6T1U3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-13A1D11-A6T1U3
Description
IC REG LINEAR 1.1V 1A HSNT-6A
Customer Reference
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1A HSNT-6A
PSRR
70dB (1kHz)
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max)
5.5V
Package / Case
6-SMD, Flat Leads Exposed Pad
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.1V
Supplier Device Package
HSNT-6A
Voltage Dropout (Max)
0.48V @ 300mA