S-1313D26-M5T1U3
DigiKey Part Number
1662-3042-2-ND - Tape & Reel (TR)
1662-3042-1-ND - Cut Tape (CT)
1662-3042-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-1313D26-M5T1U3
Description
IC REG LINEAR 2.6V 200MA SOT23-5
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA SOT-23-5
Category
Voltage Dropout (Max)
0.38V @ 100mA
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.6V