D89120-0131HK-3365/20-S-6
DigiKey Part Number
3M156036-MC20G-X-6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D89120-0131HK-3365/20-S-6
Description
SINGLE ENDED CABLE ASSEMBLY 20 P
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable 0.500' (152.40mm, 6.00")
Category
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")
Connector Type
Socket to Cable
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)