D89116-0031HK-3365/16-D-3
DigiKey Part Number
3M156035-MC16G-3M156035-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D89116-0031HK-3365/16-D-3
Description
CABLE 16POS SOCKET TO SOCKET 3"
Customer Reference
Detailed Description
16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.250' (76.20mm, 3.00")
Category
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Length
0.250' (76.20mm, 3.00")
Connector Type
Socket to Socket
Number of Positions
16
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)