D89114-0031HK-3365/14-D-3
DigiKey Part Number
3M156033-MC14G-3M156033-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D89114-0031HK-3365/14-D-3
Description
CABLE 14POS SOCKET TO SOCKET 3"
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.250' (76.20mm, 3.00")
Category
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Length
0.250' (76.20mm, 3.00")
Connector Type
Socket to Socket
Number of Positions
14
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)